Wycieczki na Islandię - Przystanek Północ

Wycieczki na Islandię

Obraz wycieczki

Przystanek: Dookoła Islandii w 7 dni

Szczegóły
Obraz wycieczki

Przystanek: Dookoła Islandii w 6 dni

Szczegóły
Obraz wycieczki

Przystanek: Islandia na weekend

Szczegóły

Islandia – zwana „krainą lodu i ognia„, oczarowuje swoją dziką i niepowtarzalną naturą. Majestatyczne wulkany, gorące źródła, gejzery i lodowce sprawiają, że Islandia jest atrakcyjnym kierunkiem podróży. To kraj, w którym nawet z pozoru zwyczajna wędrówka staje się niezapomnianą przygodą, a każdy krok odsłania nowy, zachwycający krajobraz. Gwarantujemy, że wyprawa na Islandię pozostanie w pamięci każdego podróżnika na bardzo długo.

Pozwól zabrać się w podróż, w której odkryjesz zarówno przyrodę, jak i kulturę tej fascynującej wyspy.

Islandzkie Krajobrazy i Nie Tylko…

Islandia zachwyca swoimi atrakcjami, które przyciągają turystów z całego świata. Od niezwykłych formacji geologicznych, przez dziewiczą przyrodę, gdzie dominują wulkany, lodowce i gorące źródła, aż po bogatą historię wikingów, która kusi wielu pasjonatów tej tematyki do odkrywania tajemnic przeszłości. Islandia oferuje również unikalne spotkania z arktycznymi zwierzętami. Na naszej wyprawie nie zabraknie obserwacji fok, maskonurów oraz wielorybów w ich naturalnym środowisku, zwłaszcza podczas rejsów wzdłuż wybrzeży lub wędrówek po arktycznych terenach.

Doświadcz Fenomenu Dni Polarnych

Latem na Islandii możesz doświadczyć fenomenu dni polarnych, kiedy słońce nie zachodzi przez całą dobę. Jasne, letnie noce umożliwiają zwiedzanie i odkrywanie wyspy o każdej porze dnia i nocy. To wyjątkowe zjawisko pozwala cieszyć się pięknem islandzkich krajobrazów w niespotykany sposób, zapewniając niesamowite wrażenia i niekończące się możliwości eksploracji. Islandia jest jednym z najlepszych miejsc na świecie, aby doświadczyć tej naturalnej magii, która przyciąga turystów z całego świata.

Wyprawy Śladami Wikingów

Islandia, z bogatą historią wikingów, jest miejscem, gdzie można odkrywać tajemnice nordyckiej kultury. Reykjavik, stolica Islandii, oferuje muzea, które prezentują historię i kulturę nordycką. To także centrum kultury i nauki, oferujące restauracje i bogatą scenę artystyczną, które zachęcają do eksploracji tego fascynującego regionu.

Wycieczki Objazdowe do Islandii: Małe Grupy

Wierzymy, że prawdziwe piękno danego miejsca odkrywa się najlepiej w towarzystwie odpowiednich ludzi. Zwiedzanie i eksploracja atrakcji stają się jeszcze bardziej satysfakcjonujące w małej, zżytej grupie podróżników niż w tłumie turystów. Dlatego wycieczki do Islandii z Przystankiem Północ to zawsze kameralne wyprawy, ograniczone do maksymalnie 10 uczestników, często bardzo zintegrowanych. Oferujemy Ci możliwość odkrywania uroków Islandii w towarzystwie przyjaciół lub doświadczania jej dzikiej natury indywidualnie. Zapomnij o hałaśliwej masie turystów – u nas masz pewność, że każdy moment będzie autentyczny.

Bliskość Natury w Krainie Wulkanów

Podróż do Islandii z Przystankiem Północ to bliskość natury. Jako jedyne butikowe biuro podróży w Polsce w programie wycieczki do Islandii zapewniamy rejs z obserwacją wielorybów w atrakcyjnej cenie. Zobaczysz zwierzęta w ich naturalnym środowisku takie jak: foki, maskonury, czy wieloryby. A całodzienny rejs cichym promem, podczas którego będziesz podziwiać wieloryby pływające w oceanie, to doświadczenie, o którym będziesz opowiadać swoim znajomym długo po powrocie z wyprawy.

Tego nie wiesz o Islandii…

Islandia słynie z wysokiej jakości życia, opartej na dobrych standardach socjalnych, opiece zdrowotnej i edukacji. To również kraj, w którym aktywny styl życia jest na wagę złota, przybliżając mieszkańcom i odwiedzającym harmonię z naturą.

Wycieczki do Islandii: Q&A

Kiedy najlepiej wybrać się do Islandii?

Islandia jest popularna przez cały rok: zimą dla miłośników zorzy polarnej, latem dla turystów ceniących piękne krajobrazy i łagodniejszy klimat oraz niepowtarzalne spotkania z lokalnymi, arktycznymi zwierzętami, jak: wieloryby, maskonury, foki, lisy polarne, renifery i wiele innych.

Na co uważać podczas wakacji w Islandii?

Należy uważać na zmienne warunki pogodowe i pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. O wszystkim przeczytasz na naszym Arktycznym Blogu.

Gdzie leży Islandia?

Islandia to wyspa w północnym Atlantyku, znana ze swoich wulkanicznych krajobrazów i lodowców.

Jakie są ceny na Islandii?

Ceny w Islandii są zazwyczaj wysokie, dlatego w Przystanku Północ wszystkie atrakcje są wliczone w cenę wycieczki.

Jak przygotować się do wyjazdu na Islandię?

Należy upewnić się, że masz wymagane dokumenty, jak np. paszport lub dowód osobisty, oraz dostęp do lokalnej waluty na miejscu, ponieważ Islandia korzysta z korony islandzkiej. Wszystkim innym zajmiemy się my.

Jakie wyżywienie znajdziesz w ofercie Przystanek Północ?

Cena wycieczki Przystanek Północ nie obejmuje wyżywienia. Zapewniamy zakwaterowanie i przystanki w miejscach z dobrą i przystępną cenowo bazą restauracyjną. Codziennie jesteśmy też w supermarkecie. Dodatkowo w miejscu zakwaterowania zawsze dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia. Podczas wypraw w terenie dostępna jest kawa i herbata „na życzenie”.

W jakim hotelu się zatrzymasz?

Podczas większości naszych wycieczek zatrzymujemy się w jednym domu na wyłączność – wypoczynek gwarantowany. Nieważne czy są to wycieczki objazdowe, czy do jednego miejsca – zawsze zapewniamy domek o podwyższonym standardzie z kuchnią 

Kto zapewnia transport po Islandii?

Przez cały czas trwania wycieczki objazdowej do Islandii zapewniamy samochód. Nie musisz się martwić o prowadzenie pojazdu, bo będzie z nami kierowca. Transport zawsze jest wliczony w cenę wyjazdu.