Wycieczki do Norwegii - Przystanek Północ

Wycieczki do Norwegii

Obraz wycieczki

Przystanek: Walentynki z zorzą polarną

Szczegóły
Obraz wycieczki

Przystanek: Sylwester z zorzą polarną

Szczegóły
Obraz wycieczki

Przystanek: Lofoty, zorza i zwierzęta polarne

Szczegóły
Obraz wycieczki

Przystanek: Zorza polarna i arktyczne zwierzęta

Szczegóły
Obraz wycieczki

Przystanek: Zorza polarna na weekend

Szczegóły

Norwegia – kraina zimy, która oczarowuje swoją dziką i niedostępną naturą. Majestatyczne Fiordy, dziewicze jeziora, wodospady, czy lodowce sprawiają, że Norwegia jest atrakcyjnym kierunkiem podróży. To kraj, w którym nawet z pozoru zwyczajna wędrówka staje się niezapomnianą przygodą, a każdy krok odsłania nowy, zachwycający pejzaż. Nic dziwnego, że Norwegia nazywana jest Nową Zelandią Europy. 

Pozwól zabrać się w podróż po Arktyce, w której odkryjesz zarówno przyrodę, jak i jej kulturę.

Norweskie Fiordy i nie tylko…

Norwegia zachwyca swoimi atrakcjami, które przyciągają turystów z całego świata. Od niezwykłych fiordów, uznawanych za jedne z najpiękniejszych na świecie, przez dziewiczą przyrodę, gdzie dominują góry, lasy, jeziora i lodowce, aż po bogatą historię wikingów, która kusi wielu pasjonatów tej tematyki do odkrywania tajemnic przeszłości.

Spotkanie z arktycznymi zwierzętami

Ponadto Norwegia słynie ze swoich zwierząt polarnych, takich jak niedźwiedzie polarne, foki, morsy i ptaki arktyczne. Na naszej wyprawie nie zabraknie obserwacji tych zwierząt w ich naturalnym środowisku, zwłaszcza podczas rejsów wzdłuż wybrzeży lub wędrówek po arktycznych terenach.

Odkryj magiczną grę świateł zorzy polarnej

Zimne noce polarne w Norwegii stają się o wiele przyjemniejsze, kiedy doświadczasz magicznej zorzy polarnej, czyli niezapomnianego widowiska spektaklu światła i kolorów.

Wyprawy śladami Wikingów

Miasto Tromsø, położone powyżej kręgu polarnego, jest popularnym miejscem dla obserwacji zorzy polarnej i bazą wypadową do licznych aktywności na świeżym powietrzu. To także centrum kultury i nauki w północnej Norwegii, oferujące muzea, restauracje i bogatą scenę artystyczną, które zachęcają do eksploracji tego fascynującego regionu. Tromsø to też miasto, gdzie można odkrywać tajemnice wikingów dzięki muzeom, które prezentują historię i kulturę nordycką.

Wycieczki objazdowe do Norwegii: małe grupy

Wierzymy, że prawdziwe piękno danego miejsca odkrywa się najlepiej w towarzystwie odpowiednich ludzi. Zwiedzanie i eksploracja atrakcji stają się jeszcze bardziej satysfakcjonujące w małej, zżytej grupie podróżników niż w tłumie turystów.Dlatego  wycieczki do Norwegii z Przystankiem Północ to zawsze kameralne wyprawy, ograniczone do maksymalnie 10 uczestników, często nawet bardzo zintegrowanych. 🙂 Oferujemy Ci możliwość odkrywania uroków Norwegii w towarzystwie przyjaciół lub doświadczania jej dzikiej natury w spokoju, indywidualnie. Zapomnij o hałaśliwej masie turystów – u nas masz pewność, że każdy moment będzie autentyczny.

Bliskość natury w krainie fiordów

Podróż do Norwegii z Przystanek Północ to bliskość natury. Jako jedyne butikowe biuro podróży w Polsce w programie wycieczki do Norwegii zapewniamy wejście do Polar Park, czy rejs z wielorybami w cenie.Zobaczysz (a być może też pogłaszczesz ;)) zwierzęta w ich naturalnym środowisku takie jak: łosie, renifery, lisy polarne, czy niedźwiedzie. A całodzienny rejs cichym promem, podczas którego będziesz podziwiać wieloryby pływające w oceanie to doświadczenie, o którym będziesz opowiadać swoim znajomym długo po powrocie z wyprawy.

Wycieczki do Norwegii, które proponujemy w Przystanek Północ

Jeśli marzysz o niezapomnianej przygodzie w sercu norweskiej przyrody, mam dla Ciebie kilka propozycji. Poniżej znajdziesz wycieczki do Norwegii, na które możesz pojechać z kameralnym biurem podróży Przystanek Północ. Niektóre z nich to wycieczki objazdowe, a podczas innych nocujemy w jednym miejscu, a w ciągu dnia zwiedzamy atrakcje w okolicy.

Wyjazd 5-dniowy, podczas którego oglądamy Lofoty i majestatyczne fiordy oraz polujemy na zorzę polarną. Naszym celem będzie zobaczenie jak największej ilości zwierząt polarnych. Pokonamy setki kilometrów; nie tylko lądem, ale też morzem. Wycieczka objazdowa: zatrzymujemy się w kilku miejscach zakwaterowania.

Wakacje, na których odkryjesz wszystkie najważniejsze atrakcje Norwegii – zorzę polarną, wieloryby, czy renifery. Wyjazd na 5 dni i zakwaterowanie w jednym hotelu w Tromsø, które jest świetną bazą wypadową na zwiedzanie Arktyki. 

Wycieczka tylko na weekend (albo aż!). Nasz cel: zobaczenie zorzy polarnej. Idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o wyjeździe w to piękne miejsce, ale nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop. Obiecujemy, że w ciągu 2 dni zobaczycie perełki Norwegii.  

Czy może być coś bardziej romantycznego niż spektakl kolorowych świateł w środku nocy w otoczeniu ośnieżonych lodowców? Zabierz swojego partnera lub partnerkę na wakacje w Norwegii na walentynki. Na miejscu czeka na Was domek o podwyższonym standardzie wraz z sauną. Wyjazd na 4 dni. 

I nie tylko z zorzą… Będzie też wiele innych atrakcji takich jak kulig, ognisko sylwestrowe, obserwacja wielorybów, czy zwiedzanie okolicy. Wyjazd 5-dniowy.

Tego nie wiesz o Norwegii…

Norwegia słynie z wysokiej jakości życia, opartej na dobrych standardach socjalnych, opiece zdrowotnej i edukacji i często jest uważana za jeden z najlepszych miejsc do życia na świecie. To również kraj, w którym aktywny styl życia jest na wagę złota, przybliżając mieszkańcom i odwiedzającym harmonię z naturą, co przekłada się na wysoki poziom zdrowia i dobrostanu społeczeństwa.

Wycieczki do Norwegii: Q&A

Kiedy najlepiej wybrać się do Norwegii?

Norwegia jest popularna w różnych porach roku: zimą dla miłośników sportów zimowych i zorzy polarnej, latem dla turystów ceniących piękne krajobrazy i łagodniejszy klimat.

Na co uważać podczas wakacji w Norwegii?

Podczas wakacji w Norwegii należy uważać na zmienne warunki pogodowe i pamiętać o odpowiednim wyposażeniu, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu, czy w górach, oraz dostosować się do lokalnych zwyczajów i przepisów.

Gdzie leży Norwegia?

Norwegia leży w północnej Europie, granicząc z Morzem Północnym i Oceanem Atlantyckim, na zachodzie sąsiaduje ze Szwecją, na północy z Finlandią i Rosją.

Jakie są ceny w Norwegii?

Ceny w Norwegii są zazwyczaj wysokie, szczególnie w porównaniu z innymi krajami europejskimi, zarówno jeśli chodzi o zakwaterowanie, jak i atrakcje turystyczne. Dlatego w Przystanek Północ wszystkie atrakcje są wliczone w cenę wycieczki.

Jak przygotować się do wyjazdu do Norwegii?

Należy upewnić się, że masz odpowiednie ubezpieczenie podróżne, wymagane dokumenty, jak np. paszport lub wizę, oraz odpowiednią walutę na miejscu, ponieważ Norwegia korzysta z korony norweskiej. Wszystkim innym zajmiemy się my.

Jakie wyżywienie znajdziesz w ofercie Przystanek Północ?

Cena wycieczki Przystanek Północ nie obejmuje wyżywienia. Zapewniamy zakwaterowanie i przystanki w miejscach z dobrą i przystępną cenowo bazą restauracyjną. Codziennie jesteśmy też w supermarkecie. Dodatkowo w miejscu zakwaterowania zawsze dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia. Podczas wypraw w terenie dostępna jest kawa i herbata „na życzenie”.

W jakim hotelu się zatrzymasz?

Podczas większości naszych wycieczek zatrzymujemy się w jednym hotelu – wypoczynek gwarantowany. 🙂 Wyprawa „Lofoty, zorza i zwierzęta polarne: to wycieczka objazdowa, podczas której śpimy w kilku różnych miejscach. Nieważne czy są to wycieczki objazdowe, czy do jednego miejsca – zawsze zapewniamy domek o podwyższonym standardzie z kuchnią 

Kto zapewnia transport po Norwegii?

Przez cały czas trwania wycieczki objazdowej do Norwegii zapewniamy samochód. Nie musisz się martwić o prowadzenie pojazdu, bo będzie z nami kierowca. Transport zawsze jest wliczony w cenę wyjazdu.