Wycieczki do Finlandii - Przystanek Północ

Wycieczki do Finlandii

Obraz wycieczki

Przystanek: Laponia – wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja

Szczegóły

Finlandia to kraina tysiąca jezior i niesamowitych zimowych krajobrazów. Zimą, śnieżne pejzaże, zorza polarna i unikalna fauna sprawiają, że Finlandia jest atrakcyjnym kierunkiem podróży. To kraj, gdzie każda wędrówka staje się niezapomnianą przygodą, odkrywającą nowy, zapierający dech w piersiach pejzaż.

Pozwól zabrać się w podróż po Arktyce, w której odkryjesz zarówno przyrodę, jak i jej kulturę.

Fińska przyroda i nie tylko…

Finlandia zachwyca swoimi atrakcjami, które przyciągają turystów z całego świata. Od spokojnych jezior po rozległe lasy i arktyczne tundry, Finlandia oferuje niesamowite możliwości dla miłośników przyrody. Laponia jest miejscem, gdzie możesz spotkać renifery, łosie i inne dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Na naszych wyprawach nie zabraknie możliwości obserwacji tych zwierząt, zwłaszcza podczas wędrówek i rejsów po malowniczych terenach.

Doświadcz Fenomenu Zorzy Polarnej

Zimowe noce w Finlandii stają się o wiele bardziej magiczne, kiedy doświadczasz zorzy polarnej, spektaklu świateł i kolorów na niebie. Finlandia jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji tego zjawiska, które przyciąga turystów z całego globu.

Wyprawy Śladami Samów

Kultura Samów, rdzennych mieszkańców Laponii, jest integralną częścią fińskiego dziedzictwa. Rovaniemi, stolica Laponii, to doskonałe miejsce do odkrywania tej fascynującej kultury. Miasto oferuje muzea i wystawy prezentujące życie i tradycje Samów oraz możliwość spotkania z nimi osobiście.

Bliskość Natury w Krainie Tysiąca Jezior

Podróż do Finlandii z Przystankiem Północ to bliskość natury. Jako jedyne butikowe biuro podróży w Polsce w programie wycieczki do Finlandii zapewniamy wejście do parków narodowych i spotkania z dzikimi zwierzętami w cenie. Zobaczysz (a być może też pogłaszczesz ;)) renifery, łosie, lisy polarne i wiele innych.

Wycieczki do Laponii: Q&A

Kiedy najlepiej wybrać się do Finlandii?

Finlandia jest atrakcyjna przez cały rok. Zimą, od grudnia do marca, idealna dla miłośników sportów zimowych i zorzy polarnej. Latem, od czerwca do sierpnia, dni polarne pozwalają cieszyć się długimi, słonecznymi dniami, sprzyjającymi pieszym wędrówkom i rekreacji nad jeziorami​.

Na co uważać podczas wakacji w Finlandii?

Podczas wakacji w Finlandii należy uważać na zmienne warunki pogodowe i odpowiednio się przygotować, zwłaszcza zimą, gdy temperatury mogą spadać poniżej -10°C. Latem warto pamiętać o komarach, które mogą być uciążliwe, szczególnie na północy​.

Gdzie leży Finlandia?

Finlandia leży w północnej Europie, graniczy ze Szwecją na zachodzie, Norwegią na północy i Rosją na wschodzie. Na południu i zachodzie kraju znajduje się Morze Bałtyckie​.

Jakie są ceny w Finlandii?

Ceny w Finlandii są zazwyczaj wysokie, szczególnie w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Koszty zakwaterowania, jedzenia i atrakcji turystycznych mogą być znaczne. W Przystanku Północ wszystkie atrakcje są wliczone w cenę wycieczki, co pozwala uniknąć niespodziewanych wydatków​

Jak przygotować się do wyjazdu do Finlandii?

Przygotowując się do wyjazdu do Finlandii, należy upewnić się, że posiadasz odpowiednie wyposażenie (np. fotelik samochodowy dla Twojego dziecka do 135 cm), wymagane dokumenty (np. dowód osobisty, paszport), oraz odpowiednią walutę (euro). Ważne jest również dostosowanie ubrań do warunków pogodowych – zimą ciepła, funkcyjna odzież, latem naturalne ubrania oraz środki przeciw komarom​.

Jakie wyżywienie znajdziesz w ofercie Przystanek Północ?

Cena wycieczki Przystanek Północ nie obejmuje wyżywienia. Zapewniamy zakwaterowanie i przystanki w miejscach z dobrą i przystępną cenowo bazą restauracyjną. Codziennie jesteśmy też w supermarkecie. Dodatkowo w miejscu zakwaterowania zawsze dostępna jest w pełni wyposażona kuchnia. Podczas wypraw w terenie dostępna jest kawa i herbata „na życzenie”.

W jakim hotelu się zatrzymasz?

Podczas większości naszych wycieczek zatrzymujemy się w jednym przestronnym domu – wypoczynek gwarantowany. 🙂 Zawsze zapewniamy domek o podwyższonym standardzie z kuchnią, jadalnią i czystymi, nowoczesnymi łazienkami. 

Kto zapewnia transport po Finlandii?

Przez cały czas trwania wycieczki do Finlandii zapewniamy samochód. Nie musisz się martwić o prowadzenie pojazdu, bo będzie z nami kierowca. Transport zawsze jest wliczony w cenę wyjazdu.