FAQ – Przystanek Północ

FAQ

Czy terminy wypraw są dostosowane pod loty z Polski?

Oczywiście, każda wyprawa zorganizowana jest tak, aby każdy Uczestnik podróżujący
z Polski, mógł dotrzeć na miejsce możliwie jak najszybciej. Układając terminy wypraw sugerujemy się lotami bezpośrednimi z Polski (często jest to WizzAir), jednakże każdy uczestnik może przelecieć z dowolnego miasta, a miejsce zbiórki jest zawsze na lotnisku docelowym. W momencie zakupu biletów lotniczych prosimy o potwierdzenie z Przystanek:Północ dokładnych godzin przylotu i wylotu.

Prosimy pamiętać, że przewoznik może zmienić rozkład lotów. W związku z tym my również dostosujemy harmonogramy wypraw pod kluczowe połączenia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu lotniczego, prosimy o zawarcie ten informacji podczas dokonywania rezerwacji.

Czy wyprawy są ubezpieczone?

Jak najbardziej, wszystkie wyprawy są ubezpieczone zarówno od strony organizacyjnej, jak i każdego uczestnika indywidualnie. Ważne jest jednak to, że Organizator ubezpiecza wyprawę wyłącznie na miejscu – to oznacza, że nie pokrywa ubezpieczenia bagażu, opóźnienia / odwołania lotu, czy dojazdu na lotnisko w Polsce. Więcej szczegółów na temat ubezpieczenia i jego zakresu znajdziesz w Regulaminie Imprezy Turystycznej.

Gwarancji Turystycznej udziela Towarzystwo Wiener, a indywidualne ubezpieczenia dla uczestników zapewnia PZU. Wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem są wliczone w koszty wyprawy.

Jak działa Przystanek:Północ?

Przystanek:Północ jest organizatorem turystyki, który zajmuje się kompleksową organizacją wypraw w północe regiony Europy (kraje nordyckie).

Wraz z uczestnikami wyruszamy na niezapomnianą przygodę w poszukiwaniu niezwykłych krajobrazów, wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz zaplanowanych atrakcji na miejsu, które dodatkowo wzbogacają każdą wyprawę.
Od strony formalnej Przystanek:Północ to jednoosobowa działalność gospodarcza;
NIP: 8222350663 ; REGON: 367137163. Działalność wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców pod numerem ewidencyjnym 40813.

Czy jest możliwość dokupienia wyżywienia?

Nie, jeśli chcesz wziąć udział w wyprawie grupowej. Podczas tych wyjazdów do dyspozycji Uczestników dostępne są kompleksowo wyposażone kuchnie, a harmonogramy umożliwiają spokojne skorzystanie z lokalnych restauracji czy barów/kawiarnii. 

Tak, jeśli interesuje Cię wyprawa szyta na miarę. Wtedy indywidualnie określamy zakres wyżywienia, standardu noclegu, klasy transportu, czy atrakcji na miejscu. Taka wyprawa może zostać zorganizowana nawet dla 2 osób.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dla Uczestników?

Tak, wyprawy grupowe zapraszają dziecki od lat 13 pod opieką rodziców. Nieletni muszą wybrać się na wyprawę z rodzicem lub prawnym opiekunem. 

Wyjątkiem są wyprawy szyte na miarę, gdzie mamy możliwość dostosowania wszelkich aspektów wyprawy pod najmłodszych.

Czy wycieczki grupowe oznaczają obowiązkowe uczestnictwo we wszystkich atrakcjach?

Nie, Uczestnik nie jest do niczego przymuszany. Nie musi wyjeżdżać na każdą zaplanowaną atrakcję, jeśli nie chce. Warto jednak pamiętać, że nieskorzystanie z atrakcji nie wpływa na zmianę całkowitej ceny wyprawy.

Chcę wziąć udział w wyprawie sam. Czy jest taka możliwość?

Oczywicie! Zapraszamy na solo wyprawy, w naszej grupie nie ma szans na nudę. Co ważne harmonogram oraz miejsca zakwaterowań (jeśli to możliwe) są wybierane tak, abyś nawet w czasie wolnym mógł swobodnie eksplorować okolicę, mieć dostęp do sklepów, kawiarnii, po prostu cywilizacji, bez uzależnienia od dostępności busa, czy planów Organizatora.

Wybierając się na wyprawę w pojedynkę pamiętaj proszę, że może wystąpić sytuacja  zakwaterowania z innym Uczestnikiem, ponieważ docelowo nasze zakwaterowania to domy z pokojami dwu- i trzyosobowymi.